Govinda Kinder-Goodel "Meereswelt" Majs Eko, 250 g

Nu blir det färg i pastagrytan med rödbeta och spenat

44 kr

(176 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Naturligt färgad
  • Glutenfri & helt växtbaserad
  • Spännande motiv från havets värld

Ofta köpt tillsammans med Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g

Govinda Kinder-Goodel "Meereswelt" Majs Eko, 250 g 44 kr (176 kr / kg)
Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g 189 kr (450 kr / kg)
Totalpris: 233 kr
Beskrivning

Kinder-Goodel „Meereswelt“ från Govinda bjuder på färgglad pastaglädje i form av havsdjur. Tillverkad i italiensk manufaktur ger den milda basen av majs och ris en fin smak som naturligt kompletteras med rödbeta, spenat och quinoa. Pastan torkas varsamt, är glutenfri och ger en klassisk al dente-känsla. Ett medvetet val för en varierad kost i familjeköket.

Artikelnr.: GOV-H062
Innehåll: 250 g
EAN: 4038507012864
Tillverkarnr.: H062
Varumärke: Govinda
Kosthållning: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Produktegenskaper: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Kan innehålla spår av: F - Sojabönor
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1290,83 / 308,31 kj / kcal
Energi 1273 / 304 kj / kcal
Fett 1,2 g
  varav mättade fettsyror 0,4 g
Kolhydrater 66 g
  varav socker 0,7 g
Kostfiber 0,9 g
Protein 7 g
Salt 0 g
Ingredienser

55 % Maismehl[1], 44 % Rismjöl[1], 0,7 % Rödbetspulver, 0,7 % Spenatpulver, 0,2 % Mjöl av quinoa[1]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Govinda Kinder-Goodel "Meereswelt" Majs Eko