Purasana Vegan Protein Shape & Control, Jordgubb/Hallon (350 g)

Vegansk proteinshake

260 kr

(743 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: Jordgubb/Hallon

Bara 5 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Med ärtprotein
  • Njut av den när som helst & var som helst
  • Naturliga smaker

Ofta köpt tillsammans med Purasana Macapulver Ekologiskt, 200 g

Purasana Vegan Protein Shape & Control, Jordgubb/Hallon (350 g) 260 kr (743 kr / kg)
Purasana Macapulver Ekologiskt, 200 g 155 kr (775 kr / kg)
Totalpris: 415 kr
Beskrivning

Det växtbaserade proteinpulvret är baserat på ärtprotein och innehåller endast noggrant utvalda ingredienser. De naturliga ingredienserna ger shaken en naturligt mild smak.

Rekommenderad användning: Rör ner 2 matskedar (25 g) proteinpulver i 300-350 ml ris- eller sojadryck, shakes, smoothies eller frukostflingor och avnjut.

Artikelnr.: XVA-PU-PROTSC42
Innehåll: 350 g
EAN: 5400706207270
Tillverkarnr.: PROTSC42
Varumärke: Purasana
Produktegenskaper: Fri från soja, Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri, Laktosfri, Kosher
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Kroppsområde - Kroppsbesvär: Leder och skelett, Muskler
Kosttillskott kan inte ersätta en varierad och balanserad kost. Hålls borta från barn.
Den rekommenderade dagliga dosen bör inte överskridas.
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g per portion (25 g)
Energi 1470 / 351 kj / kcal 368 / 88 kj / kcal
Fett 5,7 g 1,4 g
  varav mättade fettsyror 1,1 g 0,3 g
Kolhydrater 27 g 6,8 g
  varav socker 8,5 g 2,1 g
Kostfiber 18 g 4,5 g
Protein 39 g 9,8 g
Salt 2,4 g 0,6 g
Ingredienser

ärtproteinisolat, Glutenfri blandning (Mais[1], Ris[1], hirs[1]), Zichorieninulin, Leinsamen[1], rote Bete[1], Verdickungsmittel (Guarkernmehl[1]), Kokosblütenzucker[1], natürliches Aroma, Guarana[1], Sötningsmedel (Steviolglykosider från Stevia)

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Purasana NV - SA, Heulestraat 104, 8560, Gullegem, Belgien, info@purasana.be, www.purasana.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Purasana Vegan Protein Shape & Control