Govinda Keltiskt Havssalt Fint, 500 g

Traditionellt handskördat havssalt från Bretagne utan tillsatser

80 kr

(160 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 g

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Utvinnen ur magnesiumrik lerjord
  • Handskördad & utan jod
  • Intensiv & naturlig smak

Ofta köpt tillsammans med Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g

Govinda Keltiskt Havssalt Fint, 500 g 80 kr (160 kr / kg)
Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g 189 kr (450 kr / kg)
Totalpris: 269 kr
Beskrivning

Detta havssalt, känt som Sel de Guérande, utvinns traditionellt för hand i Bretagne. Genom torkning på naturlig lerjord behåller det sin grå färg och förblir helt oraffinerat. Ett rent bordssalt utan tillsatser, utmärkt för daglig användning i köket.

Artikelnr.: GOV-H658
Innehåll: 500 g
EAN: 4038507012246
Tillverkarnr.: H658
Varumärke: Govinda
Kosthållning: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Produktegenskaper: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Kan innehålla spår av: N - Sesamfrön, P - Lupiner
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Ingredienser

Meersalz

Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Govinda Keltiskt Havssalt Fint