Govinda Goodel Paccheri Majs & Ris Ekologisk, 250 g

Skonsamt torkad och äkta tillverkningskvalitet

35 kr

(140 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 g

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Traditionell italiensk pasta
  • Glutenfri & vegansk
  • Oöverträffad smak

Ofta köpt tillsammans med Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g

Govinda Goodel Paccheri Majs & Ris Ekologisk, 250 g 35 kr (140 kr / kg)
Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g 189 kr (450 kr / kg)
Totalpris: 224 kr
Beskrivning

De glutenfria paccheri gjorda av majs och ris är en riktig bit av Italien på ditt bord. De tillverkas i Italien på traditionellt sätt och torkas varsamt - för en makalös smakupplevelse.

Artikelnr.: GOV-H052
Innehåll: 250 g
EAN: 4038507012444
Tillverkarnr.: H052
Varumärke: Govinda
Kosthållning: Vegansk, Glutenfri
Produktegenskaper: Vegansk, Glutenfri
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1470 / 351 kj / kcal
Fett 2 g
  varav mättade fettsyror 0,3 g
Kolhydrater 75 g
  varav socker 2,8 g
Kostfiber 2,2 g
Protein 6,8 g
Salt 0 g
Ingredienser

95 % Maismehl[1], 5 % Rismjöl[1]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Govinda Goodel Paccheri Majs & Ris Ekologisk