Govinda Goodel Mafaldine Majs och Ris Eko, 250 g

Glutenfri eko-pasta i vågig bandform av italiensk hantverkskvalitet

35 kr

(140 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 g

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Glutenfri & helt växtbaserad
  • Traditionellt tillverkad i Italien

Ofta köpt tillsammans med Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g

Govinda Goodel Mafaldine Majs och Ris Eko, 250 g 35 kr (140 kr / kg)
Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g 189 kr (450 kr / kg)
Totalpris: 224 kr
Beskrivning

Goodel Mafaldine från Govinda ger en autentisk italiensk pastaupplevelse i det glutenfria köket. Tillverkad av majs och ris i en specialiserad manufaktur bearbetas och torkas degen varsamt för att bevara en optimal textur. Den karakteristiskt vågiga formen gör att såser fäster extra bra och den milda smaken passar många rätter. Ett eko-alternativ för dig som värdesätter noggrant utvalda råvaror och omsorgsfull tillverkning.

Artikelnr.: GOV-H064
Innehåll: 250 g
EAN: 4038507013304
Tillverkarnr.: H064
Varumärke: Govinda
Kosthållning: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Produktegenskaper: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Kan innehålla spår av: F - Sojabönor
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Ingredienser

95 % Maismehl[1], 5 % Rismjöl[1]

  1. från kontrollerad ekologisk produktion
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1474 / 352 kj / kcal
Fett 2 g
  varav mättade fettsyror 0,5 g
Kolhydrater 75 g
  varav socker 2,8 g
Kostfiber 2,2 g
Protein 6,8 g
Salt 0 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Govinda Goodel Mafaldine Majs och Ris Eko