Govinda Goodel Conchiglie Fullkornsris Ekologiskt, 250 g

Handgjord och äkta italiensk

41 kr

(164 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 g

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Traditionell & glutenfri
  • Oöverträffad smak
  • Fin struktur

Ofta köpt tillsammans med Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g

Govinda Goodel Conchiglie Fullkornsris Ekologiskt, 250 g 41 kr (164 kr / kg)
Govinda Ayurvedisk Ghee Ekologisk, 420 g 189 kr (450 kr / kg)
Totalpris: 230 kr
Beskrivning

Den ojämförliga smaken och den fina konsistensen hos de glutenfria conchiglie med fullkornsris gör dem till den perfekta basen för italienska rätter. De är traditionellt handgjorda och försiktigt torkade.

Artikelnr.: GOV-H055
Innehåll: 250 g
EAN: 4038507012505
Tillverkarnr.: H055
Varumärke: Govinda
Kosthållning: Vegansk, Glutenfri
Produktegenskaper: Vegansk, Glutenfri
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1511 / 361 kj / kcal
Fett 2,8 g
  varav mättade fettsyror 0,5 g
Kolhydrater 75 g
  varav socker 0,5 g
Kostfiber 3,2 g
Protein 7,4 g
Salt 0,02 g
Ingredienser

100 % Fullkornsrismjöl[1]

  1. aus kontrolliert biologischem Anbau
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Govinda Goodel Conchiglie Fullkornsris Ekologiskt

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder