Govinda Dadelsirap Eko, 250 g

Naturligt sötningsmedel med fin karamellton och optimal konsistens

31 kr 35 kr -11%

(124 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 250 g

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • 100 % Barhi-dadlar
  • Naturligt alternativ till honung
  • Helt växtbaserad & i eko-kvalitet

Ofta köpt tillsammans med Amaiva Woman Vital - Ayurveda Organiskt Te, 190 g

Govinda Dadelsirap Eko, 250 g 31 kr (124 kr / kg)
Amaiva Woman Vital - Ayurveda Organiskt Te, 190 g 163 kr (858 kr / kg)
Totalpris: 194 kr
Beskrivning

Eko-dadelsirap från Govinda framställs av aromatiska Barhi-dadlar och kännetecknas av sin gyllengula konsistens. Den fungerar som ett helt växtbaserat alternativ till honung eller lönnsirap och ger desserter samt ayurvediska rätter en fin karamellton. En ren naturprodukt utan tillsatser.

Artikelnr.: GOV-H652
Innehåll: 250 g
EAN: 4038507012345
Tillverkarnr.: H652
Varumärke: Govinda
Kosthållning: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Produktegenskaper: Vegansk, Vegetarisk, Glutenfri
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Ingredienser

Dadelsirap[1]

  1. från kontrollerad ekologisk produktion
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 2064 / 493 kj / kcal
Fett 30 g
  varav mättade fettsyror 23 g
Kolhydrater 46 g
  varav socker 36 g
Kostfiber 7,7 g
Protein 5,8 g
Salt 0,12 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Govinda Natur GmbH, Joseph-Monier-Straße 12, 67433, Neustadt an der Weinstraße, Tyskland, www.govinda-natur.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Govinda Dadelsirap Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder