Dr. Ewald Töth® Alkalisk Lavendeltvål, 100 g

Med den känsliga doften av lavendel!

94 kr

(940 kr / kg, inkl. 25% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 100 g

I lager från 13. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans tisdag, 20. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Optimalt pH
  • Utmärkt rengöringskraft
  • Utan att irritera huden

Ofta köpt tillsammans med Maharishi Ayurveda Örtvål - Pitta, 100 g

Dr. Ewald Töth® Alkalisk Lavendeltvål, 100 g 94 kr (940 kr / kg)
Maharishi Ayurveda Örtvål - Pitta, 100 g 84 kr (840 kr / kg)
Totalpris: 178 kr
Beskrivning

Alkalisk lavendel tvål

  • Tack vare ett optimalt pH-värde utvecklar den alkaliska lavendeltvålen utmärkt rengöringskraft utan att irritera huden. Uppfriskande, mild och grundlig, en behandling för dina händer! Optimalt grundläggande pH. Högkvalitativa palm- och kokosnötsoljor har en närande effekt och säkerställer en jämn hud. Å ena sidan ger zinkoxid tvålen sin rena vita färg, å andra sidan tar den hand om och hjälper huden att skydda sig från yttre påverkan (UV-strålar).
Artikelnr.: XVA-LL-20725
Innehåll: 100 g
EAN: 9003407207257
Tillverkarnr.: 20725
Varumärke: Dr. Ewald Töth®
Hudtyp: För alla hudtyper
Produktegenskaper: Fri från palmolja, Vegansk
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus., Förvara på en torr plats
Ingredienser (INCI)

Sodium Palmate[1], Sodium Cocoate[1], Natrium Palmkärnelat[1], Aqua, Lavandula Angustifolia Oil, CI 77947[1], Linalool[2], Limonene[2], Geraniol[2], Cumarin[2]

  1. Godkänd för naturkosmetika
  2. Naturliga beståndsdel av lavendelolja
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Tillverkare: Licht-Quanten Naturprodukte GmbH, Via Sanitas 1, 5082, Grödig, Österrike, kundenservice@licht-quanten.com

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Dr. Ewald Töth® Alkalisk Lavendeltvål