Alnatura Kurkuma Mald, Eko, 60 g

Krydda från det indiska och orientaliska köket

23 kr

(383 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 60 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Pepprig & fruktig
  • Ekologisk kvalitet
  • Mångsidig användning

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Ingefära Malen, Eko, 45 g

Alnatura Kurkuma Mald, Eko, 60 g 23 kr (383 kr / kg)
Alnatura Ingefära Malen, Eko, 45 g 27 kr (600 kr / kg)
Totalpris: 50 kr
Beskrivning

Alnatura ekologisk gurkmeja malen har en pepprig och lätt fruktig smak. Pulvret ger kött-, fisk- och risrätter samt många andra rätter en lätt besk ton och en intensiv orangegul färg.

Artikelnr.: XPI-MM-207154
Innehåll: 60 g
EAN: 4104420180499
Tillverkarnr.: 207154
Varumärke: Alnatura
Kosthållning: Vegansk, Vegetarisk
Produktegenskaper: Vegansk, Vegetarisk
Kan innehålla spår av: M - Senap
Förvaringsanvisning: Förvara svalt och torrt, skyddat från ljus.
Ingredienser

Kurkuma (Curcuma longa)[1]

  1. från ekologisk odling
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Kurkuma Mald, Eko